Україна і Китай проведуть переговори щодо перспектив реалізації проекту «Повітряний експрес». Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України з посиланням на підсумки зустрічі глави відомства Володимира Омеляна з головою ради директорів китайської корпорації ССЕС. 

Міністр інфраструктури зауважив, що з огляду на зростання пасажиропотоку в аеропорту «Бориспіль» і беручи до уваги перспективи заходу лоукост-компаній до цього аеропорту, вже скоро постане проблема дешевого і зручного з’єднання аеропорту із Києвом.

«Ситуація непроста. Тому ми спільно маємо ухвалити рішення щодо перспектив «Повітряного експресу»: або ми припиняємо роботу з цього проекту, або готуємо обґрунтовану економічну пропозицію», -– зазначив Омелян. 

У Мінінфраструктури повідомили, що сторони домовилися сформувати робочу групу, з українського боку її очолить держсекретар міністерства Андрій Галущак.

«Наприкінці травня українська делегація відвідає Китай і проведе переговори щодо майбутнього проекту «Повітряний експрес», – сказав міністр, додавши, що китайські компанії, зокрема ССЕС, мають можливість долучитися до реалізації інфраструктурних проектів в Україні в морській, автодорожньої сферах.

Національний проект «Повітряний експрес» – швидкісна залізниця із Києва до аеропорту «Бориспіль», яка мала запрацювати до кінця 2013 року. Реалізацією проекту займалося нині ліквідоване Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України, яке тоді очолював Владислав Каськів, нині він оголошений у міжнародний розшук.

Очікувалася, що швидкісна електричка долатиме відстань від вокзалу «Київ-Пасажирський» до аеропорту Бориспіль за 41 хвилину. Планувалося, що вона йтиме нинішньою залізничною колією до Борисполя, звідки буде прокладена окрема гілка до терміналів аеропорту. Швидкісної електрички до аеропорту досі немає.

Нині українські силовики проводять досудове слідство у кримінальному провадженні за фактом розкрадання 81 мільйона гривень держпідприємства «Повітряний експрес», отриманих державою за кредитним договором від Експортно-імпортного банку Китаю, ці кошти надавались Україні китайськими партнерами для будівництва залізничного пасажирського сполучення міжнародного аеропорту «Бориспіль» з містом Києвом.