Фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» Джеппарова перевели з карцеру СІЗО до камери – адвокат
Фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» Арсена Джеппарова, який перебуває в СІЗО у Криму, в суботу, 17 червня, перевели з карцеру до камери. Стан його здоров’я погіршується, адвокат наполягає на медичній допомозі. Про це захисник Джеміль Темиш повідомив проектові Радіо Свобода, сайтові Крим.Реалії.
«Напевно, у співробітників СІЗО взяв гору здоровий глузд, тому що в такому стані його там тримати не можна», – сказав адвокат.
Темиш також додав, що зараз працює над тим, щоб його підзахисному надали допомогу «або в приватній клініці, або ще десь».
«Сьогодні ввечері направлятиму заяву Джеппарова про необхідність медичної допомоги до прокуратури Криму й уповноваженого з прав людини в Росії», – зазначив адвокат.
13 червня Джеппарова на 25 днів відправили до карцеру за те, що він нібито не відкрив двері до камери на вимогу адміністрації СІЗО.
Пізніше 16 червня адвокат Джеміль Темиш повідомив, що Джеппаров написав заяву про необхідність надати йому медичну допомогу у зв’язку з погіршенням здоров’я.
Фігуранти ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Арсен Джеппаров і Рефат Алімов перебувають під вартою після того, як їх заарештували в Краснокам’янці 18 квітня 2016 року. Перших чотирьох обвинувачених ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» заарештували 11 лютого 2016 року. Серед них – член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, алуштинець Муслім Алієв і житель села Краснокам’янка Енвер Бекіров, які працювали будівельниками, а також торговець квітами з Ялти Вадим Сірук.
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього й кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» 2003 року, включивши до переліку 15 об’єднань, названих «терористичними». Цю заборону Москва намагається насаджувати і в окупованому українському Криму, хоча в Україні, як і в більшості європейських країн, «Хізб ут-Тахрір» діє легально.
…
коментарі: