Через використання червоного прапора військовослужбовцями Національної гвардії України на заходах у Кривому Розі з нагоди 74-ї річниці звільнення міста від німецьких окупантів призначена службова перевірка, повідомили в Департаменті комунікації МВС України.

«Під час акції використовувалася радянська символіка. За цим фактом командувачем Національної гвардії України генерал-полковником Юрієм Аллеровим призначене службове розслідування», – йдеться у повідомленні.

У Криворізькому міському відділі поліції Радіо Свобода поінформували, що дані про цей інцидент внесені до журналу єдиного обліку. Поліція здійснює перевірку обставин і з’ясовує законність використання прапорів на урочистостях.

У мерії Кривого Рогу Радіо Свобода повідомили, що на заході були присутні прапори, з якими відбувалось звільнення міста, зараз вони є експонатами місцевого музею.

За словами директора історико-краєзнавчого музею Ірини Зінов’євої, на марші 22 лютого були використані оригінали бойових прапорів, які не підпадають під дію законів «про декомунізацію»

«Це музейні експонати, це справді бойові знамена, вони надійшли до нас свого часу з музею Збройних сил СРСР. Таких прапорів у нашому музеї три, на заходи ми видаємо два. Ці прапори використовуються двічі на рік – на 9 травня і на День звільнення міста. Щороку видаємо ці прапори, дотримуючись усіх процедур, підписуємо акти збереження, і жодного разу не було ніяких питань. Закон України «Про засудження комуністичного режиму…», стаття 4 говорить про те, що дія закону не поширюється на оригінали бойових знамен і випадки, коли йде реконструкція історичних подій», – сказала Ірина Зінов’єва.

22 лютого військовослужбовці Національної гвардії України у Кривому Розі взяли участь у заходах з нагоди 74-ї річниці звільнення міста від німецьких загарбників. Криворіжці помітили в руках юнаків червоні прапори, сфотографували це і виклали в соцмережі.