Кабінет міністрів України ухвалив держстандарт початкової освіти, за яким навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018 року. Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 21 лютого.

«Тут закладено, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів», – заявила міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, робота над стандартом тривала два роки, при цьому було використано досвід семи країн – Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади і Польщі.

«Водночас ми ґрунтуватися на кращих практиках української школи», – додала міністр.

У стандарті визначені загальні й обов’язкові результати навчання за дев’ятьма галузями: мовно-літературною, математичною, природничою, технологічною, інформатичною, соціальною і здоров’язбережувальною, фізкультурною, громадянською й історичною, мистецькою.

Обов’язкові результати показують, що дитина має вміти, знати, розуміти після кожного з двох циклів навчання в початковій школі, тобто після 2-го та 4-го класу.

«Так, після 2-го класу дитина має «визначати авторство власних робіт. Виявляти повагу до авторства інших осіб». А після 4-го класу дитина має вміти дотримуватися елементарних правил використання власних і чужих творів», – повідомила Лілія Гриневич. Вона пояснила, що докладніше реалізація обов’язкових результатів навчання буде виписана в типовій навчальній програмі.

Окремо міністр зауважила, що разом зі стандартом ухвалюють чотири базові навчальні плани. Зокрема, в них закладено збільшення обсягу вивчення української мови в школах національних меншин.

За словами Гриневич, ухвалений урядом держстандарт протягом цього навчального року пілотується в 100 школах України, що допомогло врахувати окремі зауваження вчителів-практиків.