Активісти про справу Седлецької: дії прокурора і судді мають стати предметом дисциплінарного розгляду
Дії прокурора та судді мають стати предметом дисциплінарного розгляду через рішення Печерського районного суду Києва надати ГПУ доступ до інформації з телефону головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької, йдеться в заяві медійних та правозахисних громадських організацій.
«Ми наполягаємо, що з огляду на непропорційність і необґрунтованість дій вчинених прокурором і суддею, дії останніх мають стати предметом дисциплінарного розгляду. Ми також наполягаємо, що ухвалення будь-яких рішень щодо доступу до листування журналіста має бути актом виняткової дії та забезпечено процедурними гарантіями», – заявляють підписанти.
Вони додають, що будь-який дозвіл на розкриття інформації має бути належно обґрунтованим з точки зору гарантій, встановлених Європейською конвенцією та має бути предметом ґрунтовного аналізу.
«Такий дозвіл можу бути наданим у випадку, якщо неможливо жодним іншим способом отримати інформацію, а також у випадку, якщо шкода завдана правам людини, національній безпеці реально і беззаперечно переважає право на збереження конфіденційності джерела інформації, має бути максимально конкретним і винятково щодо предмета розгляду справи», – пояснюють організації.
Серед підписантів – «Центр демократії та верховенства права», «Інститут масової інформації», «Інститут розвитку регіональної преси», «Платформа прав людини» та «Детектор медіа».
27 серпня Печерський районний суд Києва на вимогу Генеральної прокуратури дав їй дозвіл отримати від провайдера інформацію з телефону головного редактора програми журналістських розслідувань програми «Схеми» Наталки Седлецької. В ухвалі йдеться про надання доступуслідства до дзвінків і смс-повідомлень журналістки з липня 2016-го по листопад 2017 року та до даних про місце розташування її телефону протягом цих 17 місяців.
Читайте також: 10 запитань від «Схем» до генпрокурора Юрія Луценка
Радіо Свобода обурене цією ухвалою. Адвокат Радіо Свобода Анатолій Попов назвав цей захід надмірним і таким, що «порушує як у цілому права людини на повагу до приватного життя, так і тиск на роботу журналіста в рамках виконання його професійних обов’язків і незаконний доступ до джерел інформації журналіста».
У Генпрокуратурі запевняють, що дані з телефону журналістки необхідні слідству для розслідування «за фактами можливого розголошення директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником відомостей, що становлять державну таємницю».
5 вересня журналістка Крістіна Бердинських повідомила, що суд надав Генеральній прокуратурі України доступ до інформації і з її телефону.
…
коментарі: